روز فرهنگی صاحب/ رونمایی از پوستر جشنواره فیلم کوتاه صاحب

روز فرهنگی صاحب/ رونمایی از پوستر جشنواره فیلم کوتاه و اکران مستند صاحب در مسیر توسعه


در این مراسم ضمن رونمایی از پوستر فستیوال، زانیار لطفی به عنوان دبیر این جشنواره منصوب شد.

طراحی پوستر توسط هنرمند مهران حسینی صورت گرفته است.

همچنین محمد فرج زاده به عنوان دبیر اجرایی جشنواره معرفی شد.

پتانسیل ها و ظرفیت های توسعه صاحب/ قلعه زیویه و سد لگزی پیشران توسعه منطقه هستند

فرماندار ویژه سقز طی سخنانی در این مراسم به تبیین پتانسیل های صاحب و اطراف را در حوزه های معادن، ساخت کارخانه ذوب آهن، وجود ناحیه صنعتی، استعدادهای فرهنگی و…پرداخت و گفت: سهم دولت از معادن کوردستان در سال گذشته در مسیر بیجار- همدان هزینه شده اما امسال تلاش می کنیم سهم سقز و بازسازی مسیر صاحب – گلتپه را بگیریم.

جعفر توان قلعه زیویه و حاشیه سد لگزی را از پیشران های توسعه و توسعه گردشگری اعلام و گفت: همگرایی مسئولان و شورا در صاحب می تواند زمینه بالفعل کردن این ظرفیت ها را فراهم نماید.

وی توجه به صنایع تبدیلی و مشاغل خدماتی و درمانی برای ایجاد اشتغال و توسعه صاحب، ارائه مشوق هایی برای جذب سرمایه گذاری و حذف بوروکراسی ها، صنایع خلاق فرهنگی و…. در صاحب ضروری خواند.

صاحب برند فیلم کوتاه در کوردستان

محمد مصونی رئیس شورای شهر صاحب نیز با اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای فرهنگی و هنری این شهر گفت: باید تلاش کنیم صاحب در واقع صاحب برند فیلم کوتاه در کوردستان و ایران شود.

وی راز و رمز پیشرفت صاحب را همدلی و اتحاد اعضای شورا و شهردار و پرهیز از اختلافات، فعالیت نهادها و فعالان مدنی اعلام کرد.

مشارکت مردم و توسعه فرهنگی بسارساز توسعه پایدار

شهردار صاحب هم جلب مشارکت و توسعه فرهنگی را بسترسازی توسعه پایدار عنوان و گفت: شهر صاحب از این لحاظ می تواند الگو باشد.

یحیی آذرپور به وجود فیلم سازان و عکاسان خلاق صاحب و درخشش آنان در جشنواره اای داخلی و خارجی، توانمندی های هنری و ورزشی این شهر اشاره و گفت: کمبود اماکن و فضای فرهنگی از جمله مشکلات صاحب بوده که باید جهت حل آن اعتبارات لازم اختصاص یابد.

وی برگزاری جشنواره فیلم کوتاه را در شناساندن استعدادهای فرهنگی- هنری صاحب و توسعه گردشگری موثر خواند و بر حمایت از آن تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *