مهلت ارسال اثر به جشنواره فیلم کوتاه صاحب تمدید شد

مهلت ارسال اثر به جشنواره فیلم کوتاه صاحب تمدید شد

مهلت ارسال اثر به  نخستین دوره‌ جشنواره‌ فیلم کوتاه صاحب  تا 13 مرداد ماه 1401 تمدید شد.
که به همت شهرداری و شورای شهر صاحب و با همکاری حوزه هنری استان کردستان با رویکرد توجه به سینمای بومی استان و حمایت از فیلمسازان فعال در عرصه فیلم کوتاه اعلام شد
زانیار لطفی دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه صاحب در نشستی خبری با اعلام این موضوع گفت: نظر به استقبال گسترده فیلم سازان استان از این جشنواره و با توجه به درخواست تعدادی از هنرمندان که آثارشان در مراحل نهایی تولید قرار گرفته است مهلت ارسال اثر به  این جشنواره که  در دوبخش رقابتی و فیلم اولی ها برگزار می گرددتا پایان روز پنجشنبه 13 مرداد ماه 1401 تمدید شده است.
وی گفت در بخش رقابتی و اصلی جشنواره موضوع  فیلم ها آزاد است و هنرمندان فیلمساز می توانند آثار خود را در یکی از دسته های داستانی، مستند و یا پویا نمایی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
لطفی توجه به توسعه گردشگری را از اهداف اصلی این جشنواره عنوان کرد و افزود: در همین راستا فیلم‌هایی با محوریت گردشگری و زیست بوم کردستان مورد توجه ویژه دبیر و شورای برگزاری جشنواره هستند.
دبیر جشنواره فیلم کوتاه صاحب با قدردانی از شهرداری ، شورای اسلامی شهر صاحب و حوزه هنری کردستان در فراهم سازی امکانات لازم برگزاری این رویداد سینمایی گفت: خوشبختانه با اهتمام و تلاش هایی که در جریان است روند آماده سازی شهر صاحب جهت برگزاری جشنواره بسیار خوب بوده است .
وی ادامه داد: برای اکران آثار راه یافته به بخش نهایی جشنواره در فضای آزاد ، پرده نمایش عریض و امکان حضور تماشاگران مهیا گردیده است و آثار منتخب در ایام برگزاری جشنواره شب ها به نمایش عمومی گذاشته می شود و تمامی علاقه مندان می توانند از فیلم ها دیدن کنند.
لطفی کردستان را یکی از مهمترین قطب های سینما در بخش فیلم کوتاه عنوان کرد و و افزود: امیدواریم این جشنواره بتواند در زمینه توسعه و معرفی پتانسیل های غنی استان علی الخصوص شهر صاحب و شهرستان سقز برابر اهداف در نظر گرفته شده موفق عمل نماید و شاهد تداوم آن با حمایت مسئولین استانی باشیم.
دبیرجشنواره در خصوص برنامه های جنبی جشنواره نیز گفت : برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید مطرح کشوری و استانی و بازدید مهمانان از جاذبه های گردشگری منطقه در کنار نشست های نقد و بررسی بخشی از برنامه های پیش بینی شده جشنواره است.
وی باردیگر تأکید کرد: موفقیت این جشنواره در کنار حمایت های صورت گرفته مرهون تلاش و حمایت اهالی رسانه است که امیدواریم همچنان در طول برگزاری جشنواره از ان برخوردار باشیم.
لطفی در تشریح مقررات جشنواره گفت: علاقه مندان و متقاضیان برای آگاهی از مقررات می توانند به سایت جشنواره به آدرس WWW.sahebfilmfestival.ir  مراجعه کنند .
دبیرجشنواره در پایان گفت: با توجه به این تمدید احتمالا شاهد تغییراتی در زمان برگزاری خواهیم بود که به زودی ضمن معرفی هیئت داوران ، زمان دقیق برگزاری جشنواره نیز اعلام می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *